• Szolgáltatások
  • Rólunk
  • Galéria
  • Akciók
  • Események
  • Órarend
  • Blog
  • Kapcsolat
<<< vissza

Hat ok, hogy ne hagyd ki a sportolást

 

„Hulla vagyok, a napi munka teljesen kikészített” vagy „ma nagyon rossz az idő”, esetleg „fáj a lábam”. Ha ilyen és hasonló kifogásokat találsz arra, hogy miért ne indulj sportolni, olvass tovább, összegyűjtöttünk 6 jó okot arra, hogy ma se hagyd ki a testmozgást!

Ki ne ismerné az érzést, amikor sportolni kellene indulni, de a lustaság megjelenik, és egyből kifogások tucatjai jutnak eszünkbe, hogy az aznapi testmozgást elnapoljuk. Ha pedig a kéznél lévő okok közül megtaláltuk a leginkább hihetőt, elégedetten dőlünk hátra a tévé előtt egy marék chipset majszolva. Ha nem engednénk a lustaságnak, és naponta legalább 15 percet sporttal töltenénk, akár három évvel is tovább élhetnének – ahogy azt számos kutatás megállapította.

 

Melyek számítanak a leggyakoribb kifogásnak, s ha véletlenül felmerül bennünk, hogyan győzhető le a lustaság?

 

1. Nincs rá időm

A toplistán ez a kifogás foglalja el a legelőkelőbb helyet. Ám, mint minden esetben, a sportolással kapcsolatban is megállapítható, hogy minden csak prioritás kérdése. Ha úgy tetszik: mindenre van idő, amire szakítunk. A sportot ugyanúgy be kell tervezni a mindennapokba, mint a munkavégzés során egy-egy meetinget, vagy a barátnőkkel való találkozásokat. Utóbbit akár a sporttal is össze lehet kötni: a barátokkal, barátnőkkel közös sportolás nemcsak egészséges, hanem jó szórakozás is.

 

2. Rossz az idő

Túl hideg, túl meleg van, esik az eső… A sort még lehetne folytatni, ám a körülmények helyett inkább foglalkozzunk azzal, hogyan alkalmazkodjunk hozzá. Hideg és eső ellen fel lehet öltözni, a meleg ellen is lehet megfelelően védekezni, ám ha mégis túl extrémnek találjuk az időjárást, még mindig ott a beltéri testmozgás lehetősége egy fitneszteremben vagy akár otthon, a nappaliban.

 

3. Túl fáradt vagyok a sportoláshoz

A sportolást nem feltétlenül úgy kell elképzelni, mint amikor egy világbajnok világcsúcsdöntésre készül. A lényeg az, hogy lehetőleg egy nap se teljen el anélkül, hogy – ha lazábban is, de – átmozgassuk testünket. A mozgásforma ilyenkor lehet egy lájtos kocogás, pár kilométernyi kerékpározás, de akár a séta is elég lehet.

 

4. Fáj a …

A pontok helyére tetszés szerint illeszthetők testrészek a fejtől egészen a kislábujjig. Persze, ha tényleg fekvőgipszet kaptunk, az felmentést adhat, ám az enyhébb esetekben – főleg izomláz esetén – nincs igazi okunk arra, hogy kihagyjuk a testmozgást. A sport az egyik legjobb gyógyír. Ilyen esetekben válasszuk az úszást, amely nagyon kímélő módon lazít el.

 

5. A sport túl unalmas

Saját érdekedben gondoskodj róla, hogy a sport terén is meglegyen a kellő változatosság. Ha már minden követ ismersz, és a kutyasétáltatókat is nevén szólítod, itt az ideje, hogy más útvonalat keress a futáshoz, vagy esetleg akár más sportot is kipróbálhatsz. Egyik nap futhatsz a parkban, máskor a futópályán, harmadik napon pedig elmehetsz úszni vagy kerékpározni. Persze – csak a változatosság kedvéért – a parkban vagy a futópályán való úszással nem érdemes kísérletezni…

 

6. Munka után nincs erőm sportolni

Az egész napos irodai stressz után ugyan így érezhetjük, ám tudományosan biztosított, hogy megfelelő mennyiségű mozgás mellett a munkával járó stresszt is hatékonyabban tudjuk feldolgozni, és nem mellesleg még éjszaka is nyugodtabban tudunk így aludni. Ha munka után az este folyamán néha ki is hagyjuk a mozgást, kipróbálhatjuk azt is, hogy nem a munka után, hanem azelőtt indulunk sportolni.

 

Copyright © Bamboo Beauty